Czy do pracy pasuje czerwona pomadka?

Czy do pracy pasuje czerwona pomadka?

Wszystko zależy od rodzaju pracy, zajmowanego stanowiska i odcienia czerwonej pomadki.  W przypadku profesjonalnego stroju biznesowego czerwona szminka jest wykluczona.

Stylizacje biznesowe mają na celu stworzenie profesjonalnego i kompetentnego wizerunku, pozbawionego elementów nasuwających skojarzenia ze zmysłowością czy sexappealem oraz nie stwarzającego wrażenia dominacji.

Na tej liście ubrań nie znajdziemy głębokich dekoltów, minispódniczek, obcisłych sukienek, przezroczystych tkanin, sandałków na obcasie i czerwonej pomadki.

Ma być przede wszystkim elegancko, w dobrej jakości, schludnie i dosyć minimalistycznie.  Najlepszy makijaż to ten dzienny, utrzymany w spokojnych odcieniach. Wśród kolorów szminek najlepiej sprawdzą się różobeże, zgaszone brzoskwinie lub delikatnie zabarwione błyszczyki. Te czerwoną lepiej zachować na okazje prywatne lub wieczorowe.

Zasada ta nie dotyczy top szefowych, które mogą stosować czerwoną pomadkę, wzmacniającą image osoby będącej na szczycie firmowej hierarchii.

Pewne odcienie czerwonych szminek można zastosować w stylizacjach elegancko – casualowych, w których dopuszczalne są pewne odstępstwa od sztywnych norm profesjonalnego wizerunku biznesowego.

Muszą to być jednak bardzo delikatne lub mocno zgaszone odcienie tej barwy. Jaskrawa czerwień jest w dalszym ciągu zbyt wyzywająca.

Pamiętać należy również o tym, że w przypadku pań o południowym typie urody, czerwone szminki wyglądają bardziej naturalnie i harmonijnie niż u delikatnych blondynek czy szatynek.

W ich przypadku najlepiej w ogóle zrezygnować z jakichkolwiek odcieni czerwonych pomadek do pracy i zastąpić je bardziej stonowanymi kolorami.

Sofi Socha

 

fot. pinterest.com