Najlepsze fasony dla sylwetki plus size

Jakie są najlepsze fasony dla sylwetki plus size?

 W przypadku kobiet o sylwetkach plusowych dużo ważniejsze jest umiejętne podkreślenie i wyrównanie proporcji ciała niż optyczne wyszczuplenie sylwetki. Przede wszystkim nie ma jednego typu takiej sylwetki i podobnie jak u kobiet szczupłych również tutaj możemy wyróżnić klepsydry, jabłuszka, gruszki i inne typy figur.

Właściwe fasony są dla każdej z tych sylwetek inne i należy określić je indywidualnie.

Przykładowo przy sylwetce typu jabłuszko najkorzystniejsze będą oversizy, ukrywające okolice brzucha. Nie sprawdzą się żadne fasony podkreślające mocno talię.

Dla figury klepsydry najlepsze będą większe dekolty i fasony podkreślające kobiece krągłości. Oversizy niepotrzebnie powiększa sylwetkę, ukrywając to, co najładniejsze.

Nie istnieje więc jednolita garderoba, idealna dla każdej kobiety w większym rozmiarze. W zależności od wzrostu, proporcji ramion do bioder i talii, wielkości biustu czy długości nóg kobieca szafa będzie zawierała zupełnie inne fasony, długości i detale. Te dobrze dobrane ukryją mankamenty i jednocześnie podkreślą atuty figury. A jest co podkreślać bo Panie o takich sylwetkach mają w sobie zazwyczaj mnóstwo kobiecości i seksapilu.

 Sofi Socha

 

fot. pinterest