Jak dobrać rodzaj dekoltu? – część I

Jak dobrać najlepszy rodzaj dekoltu do sylwetki? Ponieważ odpowiedź na to pytanie musi uwzględniać kilka aspektów, dzisiaj zapraszam na część I. 

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą należy wziąć pod uwagę dobierając dekolt do sylwetki jest wielkość biustu. Szczególnie kobiety o drobnych oraz o dużych biustach powinny zwracać na to uwagę, gdyż w ich przypadku źle dobrany dekolt może sprawić, że ostateczny efekt stylizacji będzie niezbyt udany.

Małe biusty – uwielbiane przez branżę fashion – najlepiej wyglądają w wysoko zabudowanych, małych dekoltach, a unikać powinny przede wszystkim tych dużych i głębokich.

Dekolt półokrągły, łódka, małe karo czy serek idealnie pasują do małych piersi i prezentują się na nich bardzo stylowo.

Bardzo dobrze wyglądają również dekolty hiszpańskie i bluzki z wiązaniem na szyi.

Na wieczór świetne będą wąskie dekolty pęknięcia czy zmysłowe dekolty na plecach.

Wysoko zabudowane, małe dekolty to fason, w którym Panie z dużym biustem, zwłaszcza przy większym rozmiarze i szerokiej klatce piersiowej  wyglądaja zazwyczaj niezbyt korzystnie – w takiej stylizacji ich ramiona wydają się jeszcze większe, a sylwetka ciężka.

Idealne będą średnie i duże dekolty –  owalny lub serek oraz bardzo modne dekolty kopertowe. Na wieczór bardzo korzystne są dekolty gorsetowe, seksowne i wspaniale podkreślające pełny biust.

Jeśli okazja wymaga bardziej zabudowanego dekoltu, można pod większy dekolt ubrać coś bardziej zabudowanego lub na bluzkę z mniejszym dekoltem założyć marynarkę bez zapięcia, tworząc optyczne złudzenie głębszego dekoltu.

 

Sofi Socha

 

Zdjęcia: pinterest, party.pl, pudelek.pl, gala.pl