Jak optycznie wydłużyć nogi?

Długie nogi to jeden ze współczesnych kanonów piękna i marzenie wielu kobiet. Jeśli uważacie, że Waszym nogom dobrze by zrobiło kilka centymetrów więcej, możecie zastosować pewne tricki, wydłużające optycznie nogi.

Jeśli chodzenie na wysokich obcasach nie sprawia Wam problemów, noście je jak najczęściej, bo dzięki nim nogi wydają się dłuższe i smuklejsze.

Również buty w kolorze rajstop czy spodni oraz ostre noski butów sprawiają, że nogi wydają się dłuższe. Wybierajmy te bez pasków na kostce.

Kolejny sposób to długie nogawki spodni, najlepiej bez mankietów oraz spodnie i spódnice z wysokim stanem.

Spódnice i spodnie w pionowe paski oraz lampasy na spodniach to kolejny trick dodający naszym nogom kilka optycznych centymetrów.

Odcięte pod biustem sukienki oraz długość nad kolano lub mini również optycznie wydłużą nasze nogi. Podobny efekt uzyskamy ubierając spódnice asymetryczne, dłuższe z tyłu, krótsze z przodu.

Bluzki, topy i żakiety powinny być krótkie lub wpuszczone do środka.

Kilku centymetrów nam i naszym nogom dodadzą również ubrania monochromatyczne.

I na koniec moda plażowa. Choć strój na plażę zazwyczaj odsłania większość ciała, również tutaj można zastosować pewne optyczne tricki. Stawiajmy przede wszystkim na bardzo mocno wycięte bikini, w którym nawet bardzo krótkie nogi będą sprawiały wrażenie długich.

Sofi Socha

 

Zdjęcia: pinterest