METAMORFOZY

Czy wykreowanie własnego stylu i atrakcyjnego wizerunku jest trudne? Wszystko, czego potrzebujesz to porcja wiedzy, która pozwoli Ci zdefiniować klucz do Twojej urody. Jakim typem kolorystycznym jesteś? Jaki jest Twój bazowy typ sylwetki i urody - tzw. typ Kibbe? Jakie eterale ma Twoja uroda? Kolory, bazowy styl, fasony i detale stylu. Zobacz jak zmieniły się moje klientki po zastosowaniu tej wiedzy podczas metamorfozy ich wizerunku.

Metamorfoza Ani
Ania

Typ kolorystyczny: ciemny, ciepły, zgaszony
Bazowy typ sylwetki i urody Kibbe: soft natural
Eterale: orientalny, bizantyjski, królewski (w delikatniejszej wersji), złoty, welwetowy

Przed metamorfozą

Ania o sobie
W mojej szafie jest dużo bardzo stonowanych kolorów, w których chyba nie do końca mi do twarzy. Często nie mam pomysłu jak się ubrać i co tak naprawdę do mnie pasuje, dlatego zazwyczaj wybieram wygodne ubrania w sportowym stylu, a na elegantsze okazje sukienki. Chciałabym wyglądać inaczej - bardziej kobieco i choć nie lubię zbytniej ekstrawagancji, to również trochę bardziej wyraziście.

Uwagi stylistki: Ania ma zgrabną, kobieca sylwetkę i oryginalny typ urody o ładnych, łagodnych rysach twarzy. W prostych ubraniach i szarawych kolorach potencjał urody jest zupełnie niewykorzystany. Oprócz dobrania odpowiednich odcieni i fasonów ubrań, chciałabym podpowiedzieć jej, jak podkreślić jej subtelną, zrównoważoną i jednocześnie ciepłą i ciekawą osobowość.

Analiza i typ urody
Typ kolorystyczny: ciemny, ciepły, zgaszony
Bazowy typ sylwetki i urody Kibbe: soft natural
Eterale: orientalny, bizantyjski, królewski (w delikatniejszej wersji), złoty, welwetowy

Po metamorfozie

Ania wygląda elegancko, ale swobodnie, a jednocześnie kobieco i zmysłowo. Zarówno kolory, fasony, jak i dodatki wspaniale podkreślają jej urodę, sylwetkę i osobowość. Odcienie i ich kompozycje są harmonijne, ale nie mdłe, a bezpretensjonalne, ale ciekawe stylizacje wydobywają z urody jej niepowtarzalność. Desenie, tkaniny i biżuteria dopełniają całości, podkreślając subtelną i oryginalną urodę. Aniu, wyglądasz bardzo stylowo!

Wskazówki stylu

Kolory
Wskazane są ciepłe, nasycone, ale pozbawione jaskrawości kolory, w większości ciemniejsze lub o średnim poziomie jasności, m.in. średnie i ciemne brązy, głębokie, ciepłe fiolety, stare złoto, butelkowa zieleń, oliwka, granat, winna czerwień, ciemna fuksja, itp. Zestawienia barw powinny być na utrzymane na niskim lub średnim poziomie kontrastu. Unikać należy kompozycji bardzo kontrastowych (np. biel z czernią), kolorów bardzo jaskrawych oraz odcieni skrajnie chłodnych.

Styl, fasony i detale
Naturalność połączona ze zmysłową, ciepłą kobiecością - to najlepszy kierunek dla Ani. Bazowy styl Kibbe to soft natural, dlatego stylizacje powinny być miękkie, naturalne i kobiece; ciekawe, ale bez zbytniej wybredności i przesady. Urodzie Ani szkodzi zarówno ekstrawagancja, przeładowanie i przesada, jak i nadmierna, ascetyczna prostota. Stylizacje powinny być luźne, lekko opływowe, swobodne, ale kobiece, z nutką zmysłowości. Wskazana jest luźna, lekko nonszalancka klasyka lub delikatny, opływowy styl oversize (nie mocny oversize) albo styl bardziej kobiecy z delikatnie podkreśloną talią (nie za mocno) i lekkimi drapowaniami, szczególnie w okolicach bioder. Korzystna jest lekka asymetria, na przykład kopertowa sukienka czy lekko asymetryczny dekolt. Linie ubrań powinny być spokojne, miękkie. Dół spódnic i sukienek może być prosty, miękki lub rozkloszowany, „płynący”, jak również delikatnie asymetryczny. Pojedyncze ubrania powinny być łączone w ciekawe zestawienia kolorów czy faktur, ale całość powinna pozostać harmonijna.
W szafie typu Ani powinny znaleźć się: miękkie, lekko drapowane bluzki z prostymi, luźnymi, najczęściej półokrągłymi lub lekko drapowanymi dekoltami, lekko opływowe lub dopasowane do sylwetki sukienki z lekko zaznaczoną talią; wąskie, drapowane sukienki; sukienki nawiązujące do stylu antycznego; sukienki lekko zbluzowane; proste, miękkie spódnice, również lekko drapowane; sukienki i spódnice z nierównym dołem; miękkie golfy, lekko dopasowane spodnie; miękkie, lekko drapowane spodnie, również o szerszych nogawkach; miękkie, luźne żakiety z lekko podkreśloną talią; luźne żakiety bez zapięcia; miękkie, „lejące” kardigany; opływowe swetry; miękkie kurtki, również skórzane i płaszcze o eleganckiej, miękkiej linii. Tkaniny powinny być miękkie, mogą być cieńsze lub grubsze, ale nie sztywne; sprawdzą się również dzianiny i grubsze koronki. Unikać należy: ubrań o ostrych, geometrycznych liniach i sztywnej konstrukcji, stylów androgenicznych, mocnego stylu oversize i workowatych fasonów, stylów bardzo dziewczęcych oraz sztywnej, surowej klasyki.

Ze względu na eterale warto podkreślić pewne elementy lub wprowadzić do szafy dodatkowe elementy. W przypadku Ani najlepiej stosować je w stylizacjach z umiarem, bo uroda jest subtelna i można ją niepotrzebnie „przytłoczyć”.
Eteral orientalny: Kwiatowe i roślinne wzory na odzieży oraz wszelakich dodatkach. Szlachetne jedwabie i satyny, również w połączeniach z innymi, grubszymi materiałami. Proste i luźne fasony, - kimona, tuniki oraz detale nawiązujące do orientalnej stylistyki na przykład długie kolczyki.
Eteral królewski: Futra, futrzane kołnierze, i obszycia, cięższe, również połyskliwe tkaniny, kapelusze, deseń panterki, złota, cięższa biżuteria.
Eteral welwetowy: Ciemne, głębokie kolory – czerń, brąz, fiolet, bordo, butelkowa zieleń, granat czy głęboki pomarańcz, ciężkie tkaniny – aksamit, welur, tłoczone żakardy, skóra, zamsz, podkreślające sylwetkę fasony, ciężka złota biżuteria, w szczególności kolczyki, bransoletki i łańcuchy.
Eteral bizantyjski: Tkaniny – koronki, gipiury, welur, aksamit, futra czy połyskliwe tkaniny żakardowe oraz kolory – czerń, złoto, różnorodne odcienie głębokiej czerwieni, brązu i pomarańczu. Desenie nawiązujące do sztuki bizantyjskiej i barokowej, misterne, ale dość ciężkie, zazwyczaj o zaokrąglonych kształtach. Ozdobna, złota biżuteria.
Eteral złoty: Błyszczące, złote tkaniny, również łączone z innymi, eleganckimi kolorami – czernią, beżem, czerwienią czy granatem, cekiny w eleganckiej odsłonie, brokaty, satynowe jedwabie, futra oraz dopasowane, eleganckie, kobiece, zmysłowe fasony. Dodatki, nadające całości trochę filmowego charakteru – złota, elegancka biżuteria, obszycia z piór, błyszczące buty i kopertówki.

Fryzura
Naturalny, ale bardzo kobiecy look. Półdługie, lekko wycieniowane włosy, ułożone w lekkie fale. Kolor włosów zbliżony do naturalnego, z bardzo delikatnymi refleksami. Przy tym typie urody ważny jest głęboki, często odświeżany kolor włosów, aby nadać urodzie odpowiednią „głęboką” oprawę: Unikać należy, mocno geometrycznych, ostrych cieć oraz męskich, krótkich fryzur. Nie sprawdzą się ostre rudości, głęboka czerń, bardzo jasny ani szarawy blond (można ewentualnie dodać refleksy, ombre w kolorze zgaszonego karmelu).

Makijaż
Dość wyrazisty, oparty na głębokich, ciemniejszych odcieniach - szczególnie oczy. Usta w ciepłych odcieniach o średnim poziomie jasności lub trochę ciemniejszych. Na wieczór mocniejsze smokey eye, można zastosować również sztuczne rzęsy. Unikać makeup no makep, silnego rozświetlenia, szczególnie w makijażu dziennym oraz makijaży graficznych.

Metamorfoza Basi
Basia

Typ kolorystyczny: ciepły, w kierunku neutralnego, delikatnie zgaszony
Bazowy typ sylwetki i urody Kibbe: natural plus pierwiastek Ingenue
Eterale: etniczny, swobodny

Przed metamorfozą

Basia o sobie
Od kilkunastu lat poświęcam swój wolny czas pracy społecznej i wolontariatowi. Przez te wszystkie lata, pracując dla innych, często zapominałam o sobie i swoich potrzebach. Ostatnią rzeczą, na którą miałam czas, było zajęcie się swoim wyglądem czy wizerunkiem. Od dziecka byłam trochę chłopczycą i zawsze wolałam ubierać się w „luźne” stroje. Czuję, że w końcu nadszedł czas, aby zająć się sobą, odkryć swoją kobiecość i własny styl. Czas, by czuć się dobrze sama ze sobą, wyjść z ukrycia, rozwinąć skrzydła i z odwagą iść w świat i do ludzi.

Uwagi stylistki: Basia jest wysoka, ma zgrabną, smukłą sylwetkę i bardzo ładną, dziewczęcą twarz. W zbyt prostych, minimalistycznych ubraniach i ciężkich kolorach potencjał urody jest zupełnie niewykorzystany. Oprócz dobrania odpowiednich odcieni i fasonów ubrań, chciałabym podpowiedzieć jej, jak podkreślić jej subtelny wdzięk i niezwykle ciepłą, pogodną, radosną osobowość, nie pozbawioną jednak wewnętrznej odwagi i pasji.

Analiza i typ urody
Typ kolorystyczny: ciepły, w kierunku neutralnego, delikatnie zgaszony
Bazowy typ sylwetki i urody Kibbe: natural plus pierwiastek Ingenue
Eterale: etniczny, swobodny

Po metamorfozie

Basia wygląda świeżo i naturalnie, a jednocześnie kobieco i modnie. Zarówno kolory, fasony, jak i dodatki wspaniale podkreślają jej urodę, sylwetkę i osobowość. Odcienie i ich kompozycje są ciekawe, ale harmonijne i lekkie, nie przytłumiające jej bezpretensjonalnego wdzięku i kobieco – dziewczęcego, swobodnego uroku. Desenie i dodatki ożywiają całość, nie powodując jednocześnie wrażenia przeładowania czy zdominowania urody. Całości dopełnia pasująca do urody fryzura i makijaż. Basiu, wyglądasz prześlicznie!

Wskazówki stylu

Kolory
Wskazane są w większości ciepłe kolory, zarówno te wesołe i bardziej nasycone (lazurowy błękit, słoneczna żółć, makowa czerwień, itp.,), jak i niektóre bardziej stonowane (np. oliwka, denim, lekko zgaszony fiolet, itp.). Zestawienia barw powinny być utrzymane na średnim poziomie jasności i kontrastu. Unikać należy kompozycji bladych, bardzo zgaszonych i bardzo ciemnych oraz kolorów bardzo jaskrawych i skrajnie chłodnych.

Styl, fasony i detale
Naturalny, bezpretensjonalny styl z nutką fantazji, kreujący przystępny, bezpośredni, ale ciekawy image - to najlepszy kierunek dla Basi. Bazowy typ Kibbe to natural, dlatego stylizacje powinny być oparte na ubraniach o geometrycznej, ale pozbawionej nadmiernej ostrości, zrelaksowanej linii. Rzeczy powinny być lekko dopasowane lub luźniejsze i sprawiać wrażenie naturalnych i wygodnych. Sprawdzi się luźna, sportowa elegancja, styl safari czy paryska, lekko nonszalancka klasyka. Ze względu na lekki wpływ pierwiastka flamboyant warto wprowadzić również bardziej swobodne i nieco zamaszyste fasony oraz dłuższe linie pionowe. Ponieważ jednak w urodzie występuje pierwiastek Ingenue, łagodzi on charakterystyczną dla flamboyanta ekspresję. Unikać należy ostrych linii i bardzo zdefiniowanej konstrukcji ubrań, surowej i sztywnej klasyki, stylów bardzo poważnych i ciężkich, mocno ozdobnych stylizacji i natłoku drobnych detali, stylu retro oraz bardzo drapieżnych, seksownych stylów.
W szafie Basi powinny znaleźć się: bluzki o luźnej konstrukcji, proste, koszulowe bluzki, proste, lekko luźne sukienki, proste, lekko dopasowane spódnice, wąskie sukienki koszulowe, proste sukienki z dzianiny, sukienki w stylu safari, sukienki t-shirty, sukienki zbluzowane, różnorodne spodnie od prostych do lekko oversizowych, spodnie boyfriendy, luźne, proste żakiety z klapami lub bez klap, kardigany, proste, lekko luźne swetry i kamizelki, również dłuższe, swetry o wyraźnym splocie, proste płaszcze, kurtki budrysówki, kurtki skórzane, płaszcze i kurtki z kapturem, peleryny oraz luźne, oversizowe płaszcze. Oprócz fasonów luźnych lub lekko oversizowych sprawdzą się także te bardziej wąskie i dopasowane, jak również maxi sukienki i spódnice - wąskie oraz bardziej swobodne i zamaszyste. Obok tkanin naturalnych o różnej grubości, warto wprowadzić te o ciekawej strukturze, szorstkie czy lekko kosmate. Dodatki powinny być proste i dość minimalistyczne lub ze względu na wpływ pierwiastka flamboyant i i eterali – bardziej wyraziste, śmiałe i oryginalne – na przykład torebki z frędzlami, haftowane kowbojki, etniczna biżuteria, itp. Ze względu na pierwiastek Ingenue warto wprowadzić do garderoby góry z delikatniejszych tkanin, również łączone z grubszymi materiałami na dole, delikatniejsze i miększe detale bluzek, jak również elementy mody młodzieżowej i sportowej, na przykład sportowo – casualowe obuwie do codziennych stylizacji, sportowe ubrania komponowane z bazowym stylem, dżinsową odzież - również od stóp do głów plus ciekawe dodatki, itp.

Ze względu na eterale warto zaakcentować lub wprowadzić do szafy dodatkowe elementy.
Eteral etniczny: Proste bluzki, długie sukienki, tuniki, peleryny i płaszcze - pełne kolorowych wzorów, deseni i haftów, zainspirowanych kulturą etniczną innych krajów, Biżuteria - bransolety, pierścienie, korale, naszyjniki lub duże kolczyki (najlepiej jeden element, aby nie stworzyć wrażenia przesady), jak również kapelusze.
Etereal swobodny: Poszarpane dżinsy, luźne t-shirty, cięższe buty „motocyklowe”, skórzane ubrania - tu w szczególności kurtki ramoneski. Tkaniny i skóry stylizowane na sprane i zniszczone, o stonowanej kolorystyce – czerń, szarość, stalowy i sprany niebieski. Elementy tego eterała łączyć z elementami podstawowego stylu, aby całość nie była zbyt „rockowa”.

Fryzura
Naturalny, swobodny look. Proste cięcie z delikatnym cieniowaniem, ułożone w lekkie fale (lub naturalnie układające się, proste włosy). Kolor włosów zbliżony do naturalnego z delikatnymi, jaśniejszymi refleksami (przy tym typie urody refleksy są lepsze niż kolor jednolity). Unikać należy sztywnych, poważnych fryzur, mocno geometrycznych, ostrych cięć i barokowych upięć. Nie sprawdzą się ani bardzo ciemne, ani bardzo jasne odcienie (platyna).

Makijaż
Delikatny, świeży, naturalny, ale widoczny; korzystny efekt rozświetlający, lekko podkreślone oko i lekko błyszczące usta. Na wieczór smokey eye. Unikać ciemnych, bardzo wyrazistych, ciężkich i graficznych makijaży.

Metamorfoza Agnieszki
Agnieszka

Typ kolorystyczny: kontrastowy, chłodny
Bazowy typ sylwetki i urody Kibbe: classic (klasyczny)
Eterale: onyksowy, królewski, brokatowy, radosny, dynamiczny

Przed metamorfozą

Agnieszka o sobie
Na co dzień chodzę ubrana zazwyczaj bardzo wygodnie, często w sportowych fasonach. Na specjalne okazje lubię sukienki, ale nie zawsze wybór okazuje się trafny; czasem podobam się sobie, czasem nie. Marzę o całkowitej zmianie swojego stylu, krótkiej fryzurze i większej wyrazistości. Gdzieś w środku mnie jest silna, niezależna i seksowna kobieta, która chce w końcu pokazać światu prawdziwą siebie.

Uwagi stylistki: Agnieszka ma bardzo ładne, harmonijne rysy twarzy i kobiecą sylwetkę. W szarych, stonowanych kolorach i trochę nijakim stylu, potencjał urody jest kompletnie niewykorzystany. Oprócz dobrania odpowiednich odcieni i fasonów ubrań, koniecznie chciałabym podpowiedzieć jej, jak podkreślić jej pełną optymizmu i energii osobowość.

Analiza i typ urody
Typ kolorystyczny: kontrastowy, chłodny
Bazowy typ sylwetki i urody Kibbe: classic (klasyczny)
Eterale: onyksowy, królewski, brokatowy, radosny, dynamiczny

Po metamorfozie

Agnieszka wygląda kobieco i wyraziście, a jednocześnie świeżo i nowocześnie. Zarówno kolory, fasony, jak i dodatki podkreślają jej urodę, sylwetkę i aurę. Nasycone odcienie idealnie współgrają z jej naturalną paletą barw i dodają stylizacjom tak potrzebnej jej urodzie energii. Klasyczne, ale ciekawe w zestawieniach kompozycje wspaniale podkreślają sylwetkę i osobowość. Całości dopełnia fryzura "z charakterem" i pasujący do urody makijaż. Witamy całkiem nową Agnieszkę!

Wskazówki stylu

Kolory
Wskazane są mocno nasycone, chłodne odcienie oraz kontrastowe zestawienia kolorystyczne (na przykład biel z czernią, biel z czerwienią, chabrowy z ostrym różem, itp.). Ze względu na eteral onyksowy korzystne są także stylizacje od stóp do głów w czerni, również przełamane kontrastowym dodatkiem. Unikać należy odcieni bladych, zszarzałych, mocno stonowanych i spłowiałych oraz wyraźnie ciepłych (ciepłe żółcie, pomarańcze, ciepłe brązy, oliwki, itp.).

Styl, fasony i detale
Klasyka z wyrazistymi elementami – to najlepszy kierunek dla Agnieszki. Bazowy typ Kibbe jest klasyczny, więc stylizacje powinny być proste, symetryczne, zrównoważone i eleganckie, ale ponieważ eterale dodają urodzie wyrazistości, trzeba zastosować w kompozycjach ich elementy, przełamujące typowo klasyczny styl. Unikać należy stylu boho, mocnego oversize, nieokreślonych kształtów i form, stylów bardzo romantycznych, falbaniastych, mocnej asymetrii, stylów bardzo ozdobnych oraz stylów bazujących na bardzo obcisłych ubraniach. Ubrania o klasycznych, czystych liniach powinny być w miarę dopasowane, aby podkreślić naturalny zarys sylwetki;.
W szafie Agnieszki powinny znaleźć się: eleganckie, dopasowane bluzki o prostych dekoltach, proste, lekko taliowane koszule z kołnierzykiem lub stójką, gładkie topy, sukienki o dopasowanych, ołówkowych lub lekko rozkloszowanych fasonach, sukienki płaszczowe z paskiem, klasyczne kostiumy, żakiety i marynarki, dłuższe żakiety, proste dżinsy, spodnie cygaretki, klasyczne, lekko zwężane spodnie - również z kantem, wąskie swetry o gładkiej linii, eleganckie, wieczorowe garnitury, klasyczne płaszcze oraz proste kurtki. Dodatki i akcesoria powinny mieć klasyczne, symetryczne, najczęściej geometryczne kształty.

Ze względu na eterale warto mocniej podkreślić pewne elementy i wprowadzić do garderoby dodatkowe akcesoria, tkaniny i desenie.
Eteral onyksowy: Czarny kolor stylizacji – w wersji monochromatycznej lub jako kolor dominujący oraz czarna skóra – od stóp do głów lub w połączeniu z innymi tkaninami. Korzystne będą skórzane spodnie, sukienki i kurtki, również ramoneski. Mogą pojawić się ćwieki.
Eteral królewski: Deseń panterki, kapelusze, cięższa biżuteria, złoty kolor; nie za dużo elementów eteralowych na raz, aby nie stworzyć wrażenia przesady.
Eteral brokatowy: Błyszczące ubrania i dodatki – cekinowe lub brokatowe tkaniny oraz aplikacje z błyszczących elementów – koralików, cekinów, szkiełek czy paciorków. Nie powinny to być jednak kreacje charakterystyczne dla stylu glamour, ale bardziej lekkie, nawiązujące do dyskotekowych. Również połyskliwa i wyrazista biżuteria. Najlepiej stosować pojedyncze elementy eterala, aby nie stworzyć wrażenia przesady.
Eteral dynamiczny: Mocno skontrastowane kolory ubrań i dodatków oraz nawiązujące do stylu sportowego, geometryczne desenie i detale, najlepiej w małej ilości lub rozmieszczone nieregularnie, na przykład pas na bluzie czy kontrastowe kieszenie. Sprawdzą się również ubrania i elementy kojarzone ze stylem sportowym – stylizowane na sportowe obuwie, legginsy, czy t-shirty, które należy mieszać również z klasycznymi ubraniami.
Eteral radosny: Desenie i kompozycje o abstrakcyjnym charakterze – komiksowym, popartowskim lub kubistycznym; duże nasycenie kontrastowo zestawionych kolorów. Wskazane są wesołe wzorki na przykład na bluzce oraz koszulki w nadruki.

Fryzura
Krótkie, nowoczesne, ale kobiece cięcie. Kolor jasny w chłodnym odcieniu lub ciemniejsza podstawa z wyraźnymi, jasnymi refleksami. Unikać stonowanych, mocno przygaszonych oraz bardzo ciepłych odcieni.

Makijaż
Wygładzona, lekko rozjaśniona skóra, podkreślone oczy plus wyrazista pomadka - wskazana czerwona. Unikać ciepłych odcieni, bronzerów oraz makeup no makeup.

Copyright © Sofi Socha 2024