Własny styl

zamiast pogoni za modą


Odkryj unikalność Twojej urody
i podkreśl ją w zachwycający sposób.

Zaawansowany system doboru stylu do typu urody

Idealnie dopasowane kolory, fasony i styl.

Tak pracują styliści największych gwiazd.

Własny styl zamiast pogoni za modą.
Odkryj unikalność Twojej urody i podkreśl ją w zachwycający sposób.

Dlaczego nie masz się w co ubrać?

Nie mam się w co ubrać! – te słowa wypowiada systematycznie większość kobiet i może Ty również do nich należysz. I choć Twoja szafa prawdopodobnie pęka w szwach, ja jako stylistka przyznaję Ci stuprocentową rację. Ty naprawdę nie masz się w co ubrać, bo z tej ogromnej ilości rzeczy, które wypełniają po brzegi Twoją szafę, nie da się stworzyć zbyt wielu fajnych, stylowych zestawów. Bo do konkretnej bluzki nie pasuje żadna z Twoich spódnic, a jeśli nawet jakąś znajdziesz, to często nie ma do tego odpowiednich butów, a jeśli nawet znajdziesz bluzkę, spódnicę i dobrze dobrane buty, to wszystko na nic - z powodu braku pasującej do całości torebki. Masz więc przeładowaną szafę, pełną ogromnej ilości nie pasujących do siebie ubrań i dodatków. Dlaczego? Bo kupujesz rzeczy dlatego, że są modne, a nie dlatego, że pasują właśnie do Ciebie. Bo gonisz za modą, a moda oferuje w sezonie wiele trendów, często bardzo rozbieżnych pod względem stylu. I kupując te modne ubrania z tak różnorodnych trendów zapełniasz szafę, ale nie jesteś w stanie stworzyć z tego kompletnych, spójnych stylizacji.

Wszechstronna edukacja i lata praktyki w obszarze stylizacji i kreowania wizerunku pozwoliły mi odkryć największy problem, z którym borykają się moi klienci – brak wiedzy i odpowiedzi na to, jaki styl najlepiej pasuje do ich urody, naturalnej kolorystyki i sylwetki. Efektem tego jest bezsensowna i chaotyczna pogoń za modą, nadmiernie przeładowana szafa i ciągłe poczucie, że „nie mam się w co ubrać”. Czy jest na to jakaś rada? Słowo klucz to własny styl, zamiast bezsensownej i bezowocnej pogoni za modą. Własny styl, dzięki któremu nasze podejście do mody staje się świadome i selektywne, a spójna i harmonijna garderoba idealnie podkreśla naszą i tyko naszą urodę.

Własny styl zamiast pogoni za modą?

Bazując na wiedzy najlepszych stylistów i ekspertów wizerunku na całym świecie oraz autorskich metodach i narzędziach, opracowałam zaawansowany system spersonalizowanych usług związanych z kreowaniem własnego, niepowtarzalnego stylu. Metamorfoza opiera się na trzech filarach: określenie palety kolorystycznej (48 typów kolorystycznych do wyboru), wybór fasonów i stylu bazowego (13 typów sylwetki i urody) oraz określenie detali indywidualnego stylu na podstawie eterali urody (26 typów eterali).

Efektem usługi jest stworzenie niepowtarzalnego, optymalnie dopasowanego do Twojej urody i osobowości stylu, precyzyjnie definiującego m.in.:
- idealne dla Twojej urody kolory (barwy i odcienie ubrań, w których wyglądasz najatrakcyjniej, barwy i odcienie ubrań, których powinnaś unikać, pasujący do urody kolor włosów i sposób koloryzacji, pasującą do urody kolorystykę makijażu, sposoby łączenia barw w Twojej palecie kolorystycznej, najlepszą dla Ciebie kolorystykę biżuterii i dodatków, itp.),
- najlepsze dla Twojej sylwetki i urody fasony (najważniejsze atuty Twojej sylwetki, najlepsze dla Ciebie fasony ubrań w poszczególnych grupach - bluzki, spódnice, swetry, sukienki, spodnie, żakiety, płaszcze, kurtki; najmniej korzystne dla Ciebie fasony ubrań w poszczególnych grupach, fundamenty Twojego stylu, itp.),
- doskonale dobrany do Twojej urody styl (detale stylu najlepiej podkreślającego Twoją urodę i Twoje eterale, składowe Twojego stylu – linie ubrań, desenie, tkaniny, detale, dodatki, biżuteria, itp.; style, których powinnaś unikać, ubrania, dodatki i detale, nie harmonizujące z Twoim typem urody i Twoimi eteralami, itp.).

Co da Ci własny styl?

Czy z dobrym gustem trzeba się urodzić? Na pewno wyczucie stylu pomaga w komponowaniu ciekawych stylizacji, ale nie jest ono konieczne. W przypadku konkretnej osoby w zupełności wystarczy porcja wiedzy na temat stylu, ograniczona wyłącznie do jej urody. Nie musisz wiedzieć jak powinni ubierać się inni, wystarczy że wiesz, co pasuje właśnie do Ciebie.

Takie podejście zagwarantuje Ci dobór garderoby idealnie podkreślającej właśnie Twoją urodę. Twoje kolory, Twoje fasony, Twoje tkaniny, Twoje desenie i Twoje dodatki - to właśnie Ty będziesz w nich wyglądała najlepiej. Własny styl zagwarantuje Ci również optymalną wielkość garderoby, gdyż będąc mu wierna stworzysz listę ubrań, które świetnie ze sobą harmonizują i które można zestawiać w wiele różnorodnych stylizacji. Własny styl to również ogromny plus dla Twojego portfela. Ubrania, w których czujesz się i wyglądasz najlepiej, będą służyły Ci wiele sezonów, a świadomość tego, co do Ciebie nie pasuje, wyeliminuje nietrafione zakupy.

Jesteś jasną wiosną, kryształową zimą
czy kasztanową jesienią?
Jakim typem kolorystycznym jesteś?

Twój typ
kolorystyczny



Idealnie dobrane do Twojej urody kolory
48 typów kolorystycznych – kilkaset odcieni


ubrania

dodatki

włosy

makijaż


CZY WIESZ?


Jakim typem kolorystycznym jesteś?
Jakie kolory są dla Ciebie najbardziej twarzowe?
Jakie kolory powinnaś całkowicie usunąć ze swojej garderoby?
W jakich kolorach powinnaś wybierać dodatki?
Jak powinnaś łączyć kolory w stylizacjach?
Jaki odcień pomadki najładniej podkreśli Twoja urodę?
Jaki kolor włosów jest dla Ciebie najlepszy?
Jaki kolor biżuterii pasuje do Ciebie?

Twoje TOP KOLORY

Idealnie dobrane do Twojej urody kolory
48 typów kolorystycznych - kilkaset odcieni

Perfekcyjne ustalenie indywidualnej palety kolorystycznej i precyzyjny dobór kolorów do Twojej urody gwarantuje system 48 typów kolorystycznych, bazujący na ponad kilkuset odcieniach.

Jesteś zainteresowana doborem kolorów do Twojej urody?
Zapytaj o szczegóły: +48 696 028 210 lub info@sofisocha.com

Dlaczego kolory są takie ważne?

Dobór kolorów do urody to jeden z najważniejszych etapów stylizacji personalnej i jednocześnie fundamentów atrakcyjnego wizerunku. Od doboru najlepszych dla konkretnego typu urody kolorów zaczynam współpracę z każdą klientką, bo wiem, jak ogromnym, milowym krokiem w kreowaniu jej stylu będzie noszenie ubrań i dodatków w odpowiednich dla jej urody odcieniach. Kiedy podziwiacie gwiazdy na czerwonym dywanie, to z pewnością macie czasem wrażenie, że niektóre z nich wyglądają w tym dniu wyjątkowo pięknie, olśniewająco i bije od nich jakiś tajemniczy blask. Sprawcą tego jest zazwyczaj kolor, który ma niezwykłą moc w kreowaniu olśniewającego wizerunku. Jeśli jest dobrze dobrany do naszej urody, pojawia się ów magiczny efekt „wow” - nasza skóra nabiera pięknego odcienia, a oczy lśnią niecodziennym blaskiem. Ma to związek głównie z naszą cerą, która może mieć bardzo różne odcienie - od jasnych, porcelanowych i mlecznych, przez złotawe, brzoskwiniowe czy oliwkowe, aż do bardziej czy mniej, ale wyraźnie zaróżowionych. Jeśli jesteśmy „oprawione” w kolor współgrający z odcieniem naszej skóry, wtedy właśnie pojawia się efekt „wow”. I odwrotnie - jeśli nosimy odcienie nie współgrające z naszą urodą. wyglądamy na zmęczone, cera nabiera nieładnego, ziemistego odcienia, a blask oczu przygasa. Możemy również wyglądać mdło i mało wyraziście lub przeciwnie - nasza uroda ginie wśród zbyt nasyconych lub zbyt głębokich barw.

Co to znaczy dobrze dobrany kolor?

Dzięki dobrze dobranym kolorom Twoja uroda jest oprawiona i podkreślona w idealny sposób. Pozwala to również zbudować spójną kolorystycznie szafę, w której wszystko do siebie pasuje. Dobrze dobrane kolory to te, które współgrają z odcieniem Twojej skóry, tęczówek i włosów oraz optymalnie podkreślają Twoją urodę – tzw. overtony i undertony. Źle dobrane kolory są zazwyczaj zbyt mdłe lub przytłaczają intensywnością i ciężarem optycznym.

Jeśli wybierasz kolory zbyt mdłe w porównaniu z Twoją naturalną paletą barw, powstaje wizerunkowy efekt „szarej myszki”. Twoja uroda nie jest w wystarczający sposób podkreślona i jesteś w jakimś sensie niezauważalna - trochę mdła, bezbarwna i w ostatecznym efekcie mniej atrakcyjna. W przypadku kolorów zbyt intensywnych, Twoja uroda zostaje przytłoczona ciężarem optycznym ubrania, które jako pierwsze będzie przyciągać uwagę otoczenia. Nazywam to efektem ”kobiety bez twarzy”. Jeśli osoba o delikatnym typie kolorystycznym pojawi się na przykład na jakiejś imprezie w bardzo jaskrawej, pomarańczowej sukience, prawdopodobnie pojawią się komentarze „Tak, była tam jakaś kobieta w pomarańczowej sukience, ale twarzy nie pamiętam”. Zbyt jaskrawy dla niej kolor sprawi, że twarz stanie się drugoplanowa i w jakimś sensie zniknie. A tego też nie chcemy.

Idealnie dobrane kolory powinny stanowić ramę dla Twojej twarzy, dlatego muszą być perfekcyjnie dopasowane pod względem ciężaru optycznego i nie mogą być ani zbyt mdłe, ani zbyt jaskrawe. Równie istotne są temperatura i walor odcieni – one również powinny optymalnie podkreślać Twoją urodę. Centralnym punktem każdej stylizacji powinna być zawsze Twoja twarz, dlatego koniecznie znajdź te odcienie, które podkreślą jej urok i niepowtarzalność, ale jednocześnie nie przytłoczą i nie zepchną jej na dalszy plan.

TYPY WIOSENNE: 12 typów - charakteryzuje je czysta i ciepła paleta kolorystyczna. Niektóre z nich są bardziej neutralne temperaturowo. Jeśli jesteś typem wiosennym, w Twojej garderobie będą przeważały nasycone barwy z domieszką żółtego koloru.

TYPY LETNIE: 12 typów – charakteryzuje je zgaszona i chłodna paleta kolorystyczna. Niektóre z nich są bardziej neutralne temperaturowo. Jeśli jesteś typem chłodnym, w Twojej garderobie będą przeważały stonowane barwy z domieszką błękitnego koloru.

TYPY JESIENNE: 12 typów - charakteryzuje je zgaszona i ciepła paleta kolorystyczna. Niektóre z nich są bardziej neutralne temperaturowo. Jeśli jesteś typem jesiennym, w Twojej garderobie będą przeważały stonowane barwy z domieszką żółtego koloru.

TYPY ZIMOWE: 12 typów - charakteryzuje je czysta i chłodna paleta kolorystyczna. Niektóre z nich są bardziej neutralne temperaturowo. Jeśli jesteś typem zimowym, w Twojej garderobie będą przeważały nasycone barwy z domieszką niebieskiego koloru.

Jesteś typem dramatycznym,
romantycznym czy naturalnym?
Jaki jest Twój typ sylwetki i urody?

Twój typ
SYLWETKI I URODY



Perfekcyjnie dobrane do Twojej figury
fasony i styl bazowy
13 typów urody i sylwetki


bluzki

sukienki

spodnie

żakiety


CZY WIESZ?


Jakim typem urody jesteś?
Jakie są najważniejsze atuty Twojej sylwetki i urody?
Jakie fasony ubrań najlepiej podkreślą Twoją sylwetkę?
Jakich fasonów ubrań powinnaś unikać?
Jaki styl najlepiej podkreśli Twój bazowy typ urody?
Jakie style nie pasują do Twojego bazowego typu urody?
Jak optycznie zrównoważyć proporcje Twojego ciała?

Twoje TOP FASONY

Idealnie dobrany do Twojej figury i urody
styl bazowy
13 typów urody i sylwetki

Dokładne ustalenie indywidualnego typu urody i sylwetki oraz precyzyjny dobór fasonów ubrań i zasad stylu gwarantuje system 13 typów urody, bazujący na typologii Davida Kibbe.

Jesteś zainteresowana ustaleniem Twojego bazowego typu urody i sylwetki?
Zapytaj o szczegóły: +48 696 028 210 lub info@sofisocha.com

Dlaczego dobór fasonów do typu sylwetki i bazowego typu urody jest tak ważny?

Ideały piękna i perfekcyjnej sylwetki są w dużej mierze narzucone i wykreowane. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zaokrąglona figura Marylin Monroe była obiektem westchnień całego świata, a każda kobieta chciała wyglądać właśnie jak ona. Obecnie ten typ sylwetki wydaje się być już mniej modny, a większość kobiet dąży do jak najmniejszego rozmiaru. W rzeczywistości każda sylwetka ma swoje plusy i minusy, fasony, w których wygląda świetnie i te, których powinna unikać. Choć może się wydawać, że super szczupła modelka wygląda we wszystkim dobrze, nie jest to prawda, bo są fasony i stylizacje wymagające pełniejszych kształtów. Podobnie z urodą – choć ta klasyczna wydaje się być niedoścignionym ideałem, rzeczywistość wydaje się temu zaprzeczać – w historii wiele typów urody, bardzo odległych od klasycznej, było inspiracją dla kobiet na całym świecie – na przykład Marlena Dietrich, Twiggy czy Kate Moss. Wiele atrakcyjnych kobiet czy ikon mody zbudowało swój wizerunek na unikalności, często dalekiej od ideałów czy doskonałości. Masywna sylwetka może być przecież fundamentem energetycznego, przebojowego wizerunku, mały biust idealnie pasować do subtelnego i romantycznego stylu, a ostre rysy twarzy stanowić główny atrybut wyrazistej, charyzmatycznej osobowości i takiego stylu.

Typologia kobiecej urody i sylwetki

Choć kobiety są nieustannie bombardowane niedoścignionymi ideałami piękna, prawda wygląda zupełnie inaczej. Każda z nas jest inna, niepowtarzalna, cudownie wyjątkowa i powinna podkreślić to w indywidualny sposób. Określone typy sylwetki i urody wpisują się idealnie w określone style i fasony, podczas gdy inne zupełnie z nimi nie harmonizują. Decydują o tym wzrost, sylwetka, rysy twarzy oraz ogólny charakter urody. Ta klasyczna będzie świetnie wyglądać w minimalistycznych, klasycznych ubraniach o prostych, czystych liniach, natomiast styl lat 90-tych może być dla niej zbyt mało elegancki i wyrafinowany, przez co jej uroda nie będzie w wystarczający sposób podkreślona. Naszą urodę, fasony i bazowy styl musi łączyć wspólny mianownik, dzięki któremu ubranie będzie jednocześnie unikalną ramą i przedłużeniem naszego wyglądu. W odnalezieniu bazowego stylu niezwykle pomocnym narzędziem jest teoria typów urody Davida Kibbe, z której korzystam w mojej pracy. Klasyfikuje ona kobiecą urodę dzieląc ją na kilkanaście głównych typów, z których każdy ma swój własny, najlepiej do niego pasujący styl ubioru i fasony. Kobieta ubrana zgodnie z wytycznymi bazowego stylu zawsze zachwyca harmonią i wyjątkowym, niepowtarzalnym pięknem.

Kobiecość – męskość

Zdefiniowanie najlepszych dla nas fasonów i stylu bazowego wymaga odpowiedzi na wiele pytań, a jedno z najważniejszych to: czy Twoja uroda jest bardziej yang czy bardziej yin oraz jaką siłę w urodzie mają obydwa pierwiastki? Te pochodzące z filozofii Wschodu pojęcia oznaczają dwie przeciwstawne zasady - męską i żeńską, tworzące idealną harmonię wszechświata. Również w Twojej urodzie odnajdziesz pierwiastek męski yang lub żeński yin, a najczęściej ich mieszankę, których różnorodna proporcja tworzy niepowtarzalne typy urody. To, ile w jest w Twojej urodzie pierwiastka męskiego, a ile kobiecego, ma ogromny wpływ na wybór pasującego do Ciebie stylu bazowego i fasonów. Męski pierwiastek w naszej urodzie nie oznacza, że wyglądamy jak mężczyzna, ale jest odpowiedzialny za m.in. wysoki wzrost, mały biust, wąskie biodra, smukłe, długie nogi, małe wcięcie w talii, nieco bardziej kanciaste kształty i ostrzejsze rysy twarzy. Kobiecy pierwiastek yin to z reguły niższy wzrost, duży biust, wcięcie w talii, okrągłe kształty, szersze biodra, pełniejsze usta czy dziecięcą twarz. Czystych typów yang czy yin jest niewiele, większość z nas to niepowtarzalne mieszanki tych dwóch pierwiastków. To, ile w naszej urodzie jest pierwiastka męskiego, a ile kobiecego oraz czy zestawione są one na zasadzie harmonii czy kontrastu przekłada się bezpośrednio na pasujący do naszej urody styl bazowy i fasony ubrań. Typy urody o największym udziale pierwiastka męskiego będą z reguły najlepiej wyglądały w wyraźnie zarysowanych fasonach, o czystych liniach i ostrych detalach W przeciwieństwie do nich, kobietom z urodą mocno nacechowaną pierwiastkiem kobiecym yin dużo lepiej będą służyły ubrania o łagodnych, zaokrąglonych liniach oraz miękkich detalach.


TYP DRAMATIC
Typ dramatyczny. Elegancka, wyrazista, dystyngowana uroda, mocno nasycona męskim pierwiastkiem, o szczupłej, nieco kanciastej sylwetce i długich, szczupłych kończynach oraz ostrych i wyrazistych rysach twarzy. Jeśli jesteś tym typem, to Twój styl powinien opierać się na nowoczesnej elegancji, szyku i minimalizmie, długich liniach pionowych oraz asymetrii.

TYP CLASSIC
Typ klasyczny. Elegancka, często szlachetna i lekko „chłodna” uroda o zrównoważonym stosunku męskiego i kobiecego pierwiastka, symetrycznych, harmonijnych rysach twarzy i proporcjonalnej sylwetce. Jeśli jesteś tym typem, to pasują do Ciebie klasyczne, wyważone, eleganckie ubrania o dopasowanych fasonach i czystej, gładkiej, ale pozbawionej nadmiernej ostrości linii.

TYP ROMANTIC
Typ romantyczny. Zmysłowa uroda, najsilniej nasycona pierwiastkiem kobiecym; zazwyczaj średniego lub niższego wzrostu, z pełnym biustem, krągłymi biodrami i mocno zarysowaną talią oraz typowo kobiecymi rysami twarzy. Jeśli jesteś tym typem, to pasują do Ciebie kobiece, podkreślające sylwetkę, a szczególnie talię ubrania - dopasowane, drapowane lub zwiewne, o płynnych, miękkich liniach.

TYP NATURAL
Typ naturalny. Przewaga pierwiastka męskiego, prostokątny zarys sylwetki i jednoczesny brak ostrości w urodzie. Aura naturalnej, bezpośredniej „dziewczyny z sąsiedztwa”. Jeśli jesteś tym typem, to Twój optymalny styl można określić jako „relaxed” – nieskomplikowane, swobodne ubrania, o prostych, geometrycznych i jednocześnie zmiękczonych lub zaokrąglonych liniach.

TYP GAMINE
Typ kobieco – chłopięcy. Uroda nasycona zarówno pierwiastkiem męskim, jak i żeńskim, najczęściej średniego lub niższego wzrostu, o ostrej sylwetce oraz delikatnych rysach twarzy. Jeśli jesteś tym typem, to Twój styl powinien opierać się o stylizacje w androgynicznym, dziewczęco – chłopięcym klimacie, o wypracowanych, krótkich liniach i zaznaczonych konturach.

TYP SOFT DRAMATIC
Typ dramatyczny miękki. Wyrazisty i kobiecy, o dużym wpływie pierwiastka męskiego, szerszej i nieco kanciastej sylwetce, pełnym biuście, zaokrąglonych biodrach i kobiecych rysach twarzy. Jeśli jesteś tym typem, to pasują do Ciebie fasony dopasowane, podkreślające sylwetkę klepsydry oraz drapowania, akcentujące linię biustu i bioder plus wyraziste zdobienia.

TYP DRAMATIC CLASSIC
Typ klasyczno – dramatyczny. Klasyczna, symetryczna uroda z niewielką przewagą pierwiastka męskiego, nadającego sylwetce i rysom twarzy więcej ostrości i pełnej elegancji wyrazistości. Jeśli jesteś tym typem, to najlepszy dla Ciebie styl opiera się o szykowną klasykę, pionowe i ukośne linie, podkreślone ramiona i talię oraz kontrastowe wykończenia i detale.

TYP SOFT CLASSIC
Typ klasyczny miękki. Uroda klasyczna, o harmonijnych rysach twarzy i symetrycznej sylwetce, z silniejszym wpływem pierwiastka kobiecego, nadającego urodzie więcej delikatności, wdzięku i gracji. Jeśli jesteś tym typem, to Twoją urodę najlepiej podkreśli klasyka połączona z romantyzmem – gładkie i harmonijne linie poziome i ukośne, z miękkimi, subtelnymi detalami i delikatnymi drapowaniami.

TYP THEATRICAL ROMANTIC
Typ romantyczno – teatralny. Mocno kobieca uroda z niewielką domieszką pierwiastka męskiego, o zmysłowej sylwetce, krągłych biodrach, mocno zarysowanej talii oraz bardziej wyrazistych rysach twarzy. Jeśli jesteś tym typem, to najlepiej pasujący do Ciebie styl opiera się na podkreślających sylwetkę, dopasowanych lub rozkloszowanych fasonach, dużych dekoltach oraz dodatkach i biżuterii w stylu barokowym.

TYP SOFT NATURAL
Typ naturalny miękki. Sylwetka zarysowuje się między prostokątem a klepsydrą, a rysy twarzy – pod wpływem pierwiastka yin - są pełniejsze i bardziej kobiece. Jeśli jesteś tym typem, to Twoją urodę najlepiej podkreślą pozbawione ekstrawagancji, naturalne, swobodne, ale jednocześnie kobiece stylizacje, o spokojnych, miękkich liniach, drapowaniach na biodrach i lekko zaznaczonej talii.

TYP FLAMBOYANT NATURAL
Typ naturalny fantazyjny. Uroda z silnym wpływem pierwiastka męskiego i jednoczesnym brakiem ostrości, o wysokim lub bardzo wysokim wzroście i sylwetce z mocnymi ramionami oraz długimi, zgrabnymi nogami. Jeśli jesteś tym typem, to pasują do Ciebie fasony swobodne, luźne i zamaszyste, z pionowymi liniami i podkreślonymi ramionami lub ubrania wąskie i dopasowane.

TYP FLAMBOYANT GAMINE
Typ kobieco – chłopięcy fantazyjny. Wyrazista uroda, nasycona silnie zarówno pierwiastkiem męskim, jak i żeńskim, najczęściej o nieco kanciastej sylwetce, niezbyt wysokim wzroście i młodzieńczych rysach twarzy. Jeśli jesteś tym typem, to Twój styl powinien opierać się o dopasowane, ekstrawaganckie, pełne ekspresji i dynamiki ubrania, sylwetkę poprzecinaną liniami poziomymi, kontrast i asymetrię oraz wyraziste dodatki.

TYP SOFT GAMINE
Typ kobieco – chłopięcy miękki. Uroda pełna dziewczęcego uroku i zalotności, o niskim wzroście i drobnej, nieco kanciastej, ale kobiecej sylwetce. Silniejszy wpływ pierwiastka kobiecego, przejawiającego się w dziewczęcych, bardzo harmonijnych rysach twarzy. Jeśli jesteś tym typem, to Twoją urodę najlepiej podkreśli pełna lekkości i dziewczęcości elegancja – dopasowane, krótkie ubrania z podkreśloną talią oraz drobnymi, ciekawymi detalami.

Posiadasz eteral porcelanowy,
fantazyjny czy onyksowy?
Jakie eterale ma Twoja uroda?

Twój
UNIKALNY STYL



Doskonale dobrane do Twojej urody
detale stylu
26 typów eterali urody


dodatki

akcesoria

desenie

tkaniny


CZY WIESZ?


Jaki eterale ma Twoja uroda?
Które z Twoich eterali mają największą moc?
Jak Twoje eterale uzupełniają Twój bazowy styl?
Jak Twoje eterale wpływają na Twoją bazową kolorystykę?
Jakie tkaniny podkreślą Twoje eterale?
Jakie desenie pasuja do Twojej urody?
Jakie dodatki i akcesoria podkreślą Twoje eterale?

TWÓJ UNIKALNY STYL

Doskonale dobrane do Twojej urody
detale stylu
26 typów eterali urody

Dokładne ustalenie zasad, ram i detali indywidualnego stylu gwarantuje system 26 eterali urody, definiujących esencję jej unikalności i niepowtarzalnej aury.

Jesteś zainteresowana ustaleniem eterali Twojej urody i detali stylu?
Zapytaj o szczegóły: +48 696 028 210 lub info@sofisocha.com

Dlaczego eterale są takie ważne?

Bazowy typ urody (jeden z 13 typów Kibbe) definiuje najlepszy dla nas, bazowy styl ubioru, ale o własnym, unikalnym stylu decyduje coś innego. Coś, co sprawia, że uroda każdej kobiety - z tak wielu milionów kobiet na świecie - jest niepowtarzalna. Tym czymś są eterale, pewne nieuchwytne cechy naszej urody i aury, których istnienie, natężenie i proporcje są w przypadku każdej urody indywidualne. Eterale decydują o tym, czy w naszej urodzie jest więcej pierwiastka kobiecego czy męskiego, więcej ekstrawagancji czy spokoju, więcej drapieżności czy łagodnej zmysłowości, więcej wyrafinowania czy naturalności, więcej wyrazistości czy subtelności, itp. Eterale w ogromnym stopniu wpływają i modyfikują styl bazowy, zmieniając, ujmując lub dodając do niego nowe elementy i detale. Tym samym, najlepszy styl dla każdej z nas – będący odzwierciedleniem bazowego typu urody i wpływu eterali - powinien być inny. Przykładowo - kobieta posiadająca w urodzie silny eteral fantazyjny, ubrana w modny minimalizm będzie wyglądała mdło i bezbarwnie. Jej uroda potrzebuje wyrazistości i zabawy modą, a nawet kontrolowanej przesady czy kiczu. Z kolei taki styl na kobiecie o urodzie z eteralem gładkim wyglądałby jak tani kostium z cyrku, gdyż jej uroda nie znosi jakiejkolwiek przesady naruszającej jej wizualną harmonię. Nie posiadając wiedzy odnośnie własnych eterali, nie potrafimy sprecyzować, jakie ubrania, desenie, detale, tkaniny i dodatki podkreślą naszą urodę, ale jednocześnie nie „przebiorą” nas za kogoś innego. I ten brak wiedzy to jeden z głównych powodów, dla których nasze szafy są zazwyczaj bardzo bezpieczne i zachowawcze, a w konsekwencji niestety również trochę nudne.

Eterale a własny styl

W niemalże każdej mojej klientce dostrzegam podczas pierwszej wizyty ogromny, niewykorzystany potencjał urody – jej eterale. W każdej z tych kobiet jest coś wyjątkowego, charakterystycznego, niepowtarzalnego, co jednak ma szansę rozbłysnąć jedynie w ramach doskonale dobranego do niej stylu.
Własny, dobrze dobrany styl to umowny i w każdym przypadku indywidualnie określony „złoty środek” - nie za mało, ale i nie za dużo, atrakcyjnie, ale bez przesady i efektu przebrania, oryginalnie i ciekawie, ale jednocześnie spójnie i harmonijnie. Jak to przełożyć na własny styl? Odpowiedzią są eterale. Precyzyjnie definiują one naszą urodę, nasze unikalne „coś” i pasujący do nas styl, a w szczególności te elementy, które zadecydują o jego niepowtarzalności. Wpływają one na styl bazowy, wzbogacając lub zmieniając niektóre jego cechy, m.in.:
- linie i fasony ubrań – eterale mogą wprowadzać dodatkowe linie i fasony ubrań do stylu bazowego lub wykluczyć niektóre z nich,
- kolorystyka – eterale mogą rozjaśniać lub przyciemniać bazową kolorystykę, wprowadzać dodatkowe odcienie lub zmieniać sposób łączenia kolorów w stylizacjach,
- desenie – eterale mogą wprowadzać dodatkowe desenie w stylizacjach bazowych, zmieniać ich kształt i wielkość lub całkowicie je eliminować,
- tkaniny – eterale mogą wprowadzać nowe tkaniny do stylu bazowego, o odmiennej grubości, strukturze, połysku i sztywności lub eliminować niektóre tkaniny ze stylu bazowego,
- dodatki – eterale mogą wprowadzać do stylu bazowego nowe dodatki: buty, torebki, biżuterię, skarpety, rajstopy, rękawiczki czy nakrycia głowy lub eliminować określone fasony ze stylu bazowego,
- fryzura i makijaż – eterale mogą wprowadzać lub zmieniać zalecane w stylu bazowym fryzury i sposoby upięcia włosów oraz makijaże.
Ponadto w przypadku występowania w urodzie kilku eterali, styl staje się jeszcze bardziej unikatowy, gdyż sposoby i proporcje łączenia stylu poszczególnych eterali są praktycznie nieograniczone. I co najważniejsze - świadomość posiadania określonych eterali chroni nas przed największymi wrogami własnego stylu – kopiowaniem innych, obawą przed indywidualnością i bezrefleksyjną pogonią za modą.


ETERAL KRÓLEWSKI
Nadaje urodzie majestatycznej, dostojnej aury. W zależności od natężenia najlepiej komponuje się z pełnym przepychu stylem lub wybranymi elementami w tym charakterze - futra, kapelusze oraz złotą, bogatą, ciężką biżuterią. W tkaninach pojawia się deseń w panterkę oraz połyskliwe, również nieco cięższe tkaniny, futrzane kołnierze i obszycia oraz bogate zdobienia.

ETERAL BIZANTYJSKI
Nadaje urodzie aury przepychu i wyrafinowania. Najlepiej komponuje się z ozdobnymi elementami zaczerpniętymi tymi ze sztuki bizantyjskiej i barokowej. Istotne są tu tkaniny – koronki, gipiury, welur, aksamit czy połyskliwe tkaniny żakardowe. Desenie są misterne, ale dość ciężkie i mają zazwyczaj zaokrąglone kształty. Pojawiają się również wzory będące kopiami lub nawiązujące do dzieł sztuki z tamtych czasów.

ETERAL PARYSKI
Nadaje urodzie szyku i wyrazistej elegancji. Najlepiej podkreśli go styl francuski i jego charakterystyczne elementy – deseń w paski, kaszkiety, berety, gawroszki oraz klasyczne fasony – bluzki, koszule, żakiety i płaszcze – także dwurzędowe, proste lub rozszerzane spodnie oraz kardigany, jak również elegancki styl marynarski z detalami typu czapki bosmanki i złote guziki.

ETERAL PORCELANOWY
Nadaje urodzie delikatności, kruchości i szlachetności. Najlepiej podkreślą go jasne kolory – złamana biel, beż, pudrowy róż, zgaszone, jasne błękity, koronki, gipiury, lekkie, szlachetne tkaniny, jedwabie, szyfony i tiule oraz delikatne, misterne aplikacje i hafty. Dodatki to delikatne desenie z kwiatów i subtelne, kwiatowe ozdoby, lekkie kapelusze, delikatne pióra oraz misterna, koronkowa biżuteria.

ETERAL DIAMENTOWY
Nadaje urodzie eleganckiego, lekko zdystansowanego, ale kobiecego charakteru i tworzy aurę subtelności i luksusu. Najlepiej podkreślą go minimalistyczne, eleganckie, kobiece stylizacje, w stonowanej, a najlepiej mocno rozjaśnionej kolorystyce. Tkaniny powinny być wysokiej jakości, dodatki klasyczne, a biżuteria dyskretna i najlepiej ozdobiona perłami lub błyszczącymi kamieniami.

ETERAL MROŹNY
Nadaje urodzie jasnej, chłodnej, wyrafinowanej aury. Najlepiej podkreślą go proste, minimalistyczne, ale perfekcyjnie dopracowane kreacje w „chłodnym”, czystym, najczęściej eleganckim, minimalistycznym stylu. Kolory są przede wszystkie jasne – dominuje biel, srebro, ewentualnie mocno rozbielony róż czy błękit. Tkaniny są gładkie i szlachetne, często z połyskiem.

ETERAL FOLKOWY
Nadaje urodzie świeżości i naturalnego wdzięku słowiańskiej dziewczyny. Najlepiej podkreślą go zapożyczenia z ludowych strojów – hafty – kolorowe i angielskie, hafty z koralików, grube koronki i motywy kwiatowe oraz inne detale kojarzące się z folklorem. Wśród dodatków pojawiają się chusty z frędzlami, korale, torebki z naturalnej skóry, plecione koszyki i elementy wykonane szydełkiem.

ETERAL CUKIERKOWY
Nadaje urodzie lekkiego, słodkiego, dziewczęco – zalotnego charakteru. Najlepiej podkreśli go różowy kolor – od jasnego do mocno nasyconego, czystego odcienia, oraz inne, świeże „cukierkowe” barwy. Pasują tu dziewczęce, krótkie sukienki i spódniczki, krótkie topy, dziewczęce dresy i bluzy z kapturem, legginsy, krótkie kurteczki oraz detale w kształcie serduszek czy kokardek.

ETERAL DANDYSOWY
Nadaje urodzie eleganckiego, wyrafinowanego, a czsem również nieco przekornego wyrazu. Najlepiej podkreślą go stylizacje z męskiej szafy – marynarki ze spodniami w eleganckich, stonowanych kolorach - również w prążki czy stonowaną kratę, garniturowe kamizelki, koszule z kołnierzykami, trencze i płaszcze dyplomatki oraz męskie kapelusze, zegarki, krawaty i kaszkiety.

ETERAL SWOBODNY
Nadaje urodzie niepokornej, trochę zbuntowanej, ale pozbawionej drapieżności aury. Najlepiej podkreślą go stylizacje kojarzone z muzyką rockową – wygodne bluzy, poszarpane dżinsy, koszule w kratę, buty motocyklowe, skórzane ubrania - w szczególności spodnie i kurtki ramoneski. Tkaniny i skóry często stylizowane są na sprane i zniszczone, a kolorystyka bardzo stonowana.

ETERAL ONYKSOWY
Nadaje urodzie ostrej, trochę drapieżnej i seksownej aury. Najlepiej podkreśli go czarny kolor w wersji monochromatycznej lub w jako kolor dominujący oraz skóra – od stóp do głów lub w połączeniu z innymi tkaninami. Ubrania powinny mieć dopasowaną formę i proste linie. Bardzo korzystne są skórzane spodnie, sukienki i kurtki - również ramoneski; pojawiają się także ubrania i ozdoby z ćwiekami.

ETERAL ZWIEWNY
Nadaje urodzie naturalnego uroku oraz miękkości, subtelności i lekko nonszalanckiej, swobodnej, artystycznej aury. Najlepiej podkreślą go stylizacje i elementy zaczerpnięte z boho – zwiewne sukienki, luźne bluzki i tuniki z naturalnych tkanin - również w drobne wzory, dżinsowe kurtki i spodnie, skórzane kurtki z frędzlami, kożuszki oraz biżuteria z rzemyków, koralików i piór.

ETERAL ETNICZNY
Nadaje urodzie naturalnego uroku, wyrazistości, kolorytu i szczyptę egzotycznej aury. Najlepiej podkreślą go proste bluzki, długie sukienki, tuniki, peleryny i płaszcze - pełne kolorowych wzorów, deseni i haftów, zainspirowanych kulturą etniczną innych krajów. Biżuteria powinna być wyrazista - bransolety, pierścienie, korale, naszyjniki i duże kolczyki; jak również opaski, kapelusze i chusty na głowę.

ETERAL RADOSNY
Nadaje urodzie ekspresyjnego, wyrazistego, najczęściej trochę figlarnego, i przekornego charakteru. Najlepiej podkreślą go przede wszystkim zabawne desenie i kompozycje o abstrakcyjnym charakterze - komiksowym, popartowskim lub kubistycznym. Najlepiej prezentują się one na minimalistycznych ubraniach, istotne jest również nasycenie kontrastowo zestawionych kolorów.

ETERAL HISZPAŃSKI
Nadaje urodzie kobiecości, zmysłowości i sexappealu. Najlepiej podkreślą go ultra kobiece stylizacje w kolorach czerni lub czerwieni, a najlepiej w połączeniu tych barw oraz podkreślające sylwetkę fasony, szczególnie sukienki - wąskie z rozcięciami, gorsetami lub odkrytymi plecami oraz te nawiązujące do tradycyjnych ubiorów hiszpańskich; jak również biżuteria w stylu retro i czokery.

ETERAL BROKATOWY
Nadaje urodzie wibrującej, wesołej energii, witalności i ekspresji. Najlepiej podkreślą go błyszczące ubrania i dodatki – cekinowe czy brokatowe tkaniny oraz aplikacje z błyszczących elementów – koralików, cekinów, szkiełek czy paciorków. Stylizacje są lekkie, często nawiązujące do stylu disco, krótsze i odsłaniające więcej ciała. Również biżuteria jest połyskliwa i wyrazista.

ETERAL DYNAMICZNY
Nadaje urodzie aurę pozytywnej energii, dynamiki i młodzieńczości. Najlepiej podkreślą go mocno skontrastowane kolory ubrań i dodatków, geometryczne desenie i detale, jak również fasony nawiązujące do stylu sportowego – legginsy, dresy, bluzy z kapturami czy krótkie kurtki oraz sportowe lub stylizowane na sportowe obuwie,

ETERAL GŁADKI
Uspokaja, tonuje i wycisza urodę. Najlepiej podkreślą go proste fasony ubrań i uproszczone, minimalistyczne stylizacje oraz tkaniny w jednolitym kolorze i zestawy monochromatyczne. Biżuteria i dodatki również powinny być nieskomplikowane, najczęściej o geometrycznych kształtach i pozbawione zbyt ozdobnych detali.

ETERAL SZYFONOWY
Nadaje urodzie zwiewnej, romantycznej i subtelnie kobiecej aury. Najlepiej podkreślają go przezroczyste tkaniny – tiul, szyfon czy delikatne, lekkie koronki oraz najczęściej zwiewne lub opływowe, kobiece fasony ubrań. Kolorystyka jest dowolna, ale dość elegancka, pozbawiona nadmiernych kontrastów, częściej sprawdzają się tkaniny gładkie, ewentualnie w dyskretny deseń.

ETERAL ORIENTALNY
Nadaje urodzie z jednej strony kobiecości i delikatności, z drugiej wyrafinowania, elegancji i harmonii. Najlepiej podkreślają go delikatne kwiatowe i roślinne wzory oraz orientalne hafty, pojawiające się na odzieży oraz wszelakich dodatkach. Fasony są proste - przeważają proste sukienki, tuniki, kimona, szerokie spodnie, a wśród tkanin dominują szlachetne jedwabie i satyny, również w połączeniach z innymi, grubszymi materiałami.

ETERAL FANTAZYJNY
Nadaje urodzie fantazji, koloru i ekstrawagancji. Najlepiej podkreślają go nietypowe, często zaskakujące stylizacje, w których mieszają się kolory i style. Kluczowe są zaskakujące miksy deseni, przełamujące styl dodatki, nietypowe, często przerysowane detale oraz dekonstrukcje i oversizowe, geometryczne fasony. Również akcesoria są często bardzo oryginalne lub pozornie niepasujące do stylizacji.

ETERAL ZŁOTY
Nadaje urodzie blasku i wyrazistości oraz eleganckiej, wyrafinowanej aury. Najlepiej podkreślają go stylizacje kojarzone ze złotą erą Hollywood – błyszczące, złote tkaniny, również łączone z innymi, eleganckimi kolorami, cekiny w eleganckiej odsłonie, brokaty, satyny i jedwabie oraz dopasowane, eleganckie, kobiece fasony. Dodatki to elegancka biżuteria, obszycia z piór, błyszczące buty i kopertówki.

ETERAL MGIELNY
Dodaje urodzie spokoju, zdystansowania, czasem nostalgii i tajemniczości. Najlepiej podkreślają go zgaszone kolory – najczęściej w odcieniach szarości - również ze srebrnym, ale matowym wykończeniem, szaroniebieskim, brudnym różu czy szarawej zieleni oraz beżu. Fasony są najczęściej nieskomplikowane, a tkaniny miękkie, charakterystyczne są także dzianiny i melanże oraz tkaniny przezroczyste.

ETERAL VELVETOWY
Dodaje urodzie wyrazistej, trochę cięższej, ale bardzo kobiecej aury. Najlepiej podkreślają go przede wszystkim ciemne, głębokie kolory, ciężkie tkaniny – aksamit, welur, tłoczone żakardy, skóra, zamsz, podkreślające sylwetkę fasony, duże dekolty oraz wyraziste dodatki – buty na masywnych obcasach oraz ciężka, złota biżuteria - w szczególności kolczyki, koła, bransoletki i łańcuchy.

ETERAL WYTWORNY
Dodaje urodzie szlachetności oraz subtelnej, finezyjnej elegancji i powabu. Eteral ten najlepiej podkreślą stylizacje z elementami nawiązującymi do stylu lat międzywojennych – Art Deco oraz elementów przedwojennej secesji – proste, ale eleganckie sukienki i tuniki ze szlachetnych, luksusowych, często zwiewnych tkanin, zdobione paciorkami, kamieniami i haftami – z motywami roślinnymi, kwiatowymi oraz wzorami geometrycznymi. Całości dopełnia misterna biżuteria z kamieniami szlachetnymi, ozdoby z piór, futra oraz koronkowe wykończenia.

ETERAL BAJKOWY
Dodaje urodzie fantazyjnej, kobiecej, trochę surrealistycznej i tajemniczej aury. Eteral ten najlepiej podkreślają desenie i dodatki w klimacie retro – kwiatowe i żakardowe desenie, misterna biżuteria – często o motywach ze świata zwierzęcego czy roślinnego – ptaki, motyle, kwiaty czy ważki, koronkowe kołnierze, kryzy, żaboty, obszycia i wstawki, koronkowe rajstopy w różnych kolorach, ciężkie tkaniny – aksamit, żakard, jak i bardzo lekkie i przezroczyste, buty z okrągłymi czubkami, sznurowane kozaki oraz peleryny i płaszcze z kapturami.

Copyright © Sofi Socha 2024